rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

We czwartek 25.marca 2010 roku m.in. za środki pomocowe odbyła się w Bielsku-Białej międzynarodowa konferencja na temat uzależnień .

Jak za starych "dobrych" czasów miała charakter kursokonferencji z udziałem wybitnych specjalistów z Norwegii , Ukrainy, Rumunii, Niemiec , Polski itd.

Osobiście zaciekawił mnie fakt, że tak ważne dla walki z uzależnieniami , międzynarodowe spotkanie odbyło się w jednej z restauracji , a nie w jakiejś instytucji zajmującej się zwalczaniem uzależnień lub chociażby w Ratuszu .

Zadałem kilka pytań niektórym uczestnikom tej niezwykle ważnej konferencji i odpowiedzi mocno mnie zdumiały.

Otóż okazuje się , że środki pomocowe, jakie pochłonęła ta konferencja nie zostały przeznaczone na leczenie narkomanów, alkoholików, ani uzależnionych od opium , lecz na delegacje służbowe, hotele, oraz oczywiście koszty konsumpcji dla uczestników międzynarodowej konferencji .

Zatem izba wytrzeźwień w Bielsku-Białej nie dostanie z tej konferencji ani złotówki pomocy międzynarodowej na zatrudnienie specjalisty od leczenia alkoholików, natomiast urzędnicy miejscy, którzy uczestniczyli w tej konferencji mieli m.in. możliwość podyskutowania z wybitnymi specjalistami z innych krajów na przykład na temat pozyskania środków unijnych na zorganizowanie następnej konferencji poświęconej walce z uzależnieniami .

We środę 24 marca miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z panem posłem Ludwikiem Dornem , który ujawnił , że gospodarka Afganistanu opiera się w dużej mierze na produkcji opium i innych narkotyków .

Jest to wiadomość na tyle ważna, że znając upodobania żołnierzy USA do palenia opium i "marychy" należałoby jaknajszybciej wycofać Wojsko Polskie z Afganistanu, aby nasi amerykańscy sojusznicy nie zarazili Polaków tym groźnym nałogiem .

Wracając natomiast do konferencji na temat walki z uzależnieniami, to dziwię się , że nie uczestniczyli w niej ani alkoholicy ani narkomani, bo to od nich można najwięcej się dowiedzieć jak wpadli w te nałogi i na tej podstawie opracować metody walki z uzależnieniami .

Jeden z uczestników konferencji nie wyraził zainteresowania zajęcia się poruszającymi się "wężykiem" miłośnikami codziennej dawki alkoholu w każdej postaci, gdyż spieszył się na dokończenie dyskusji na temat pomocy osobom uzależnionym od uzależnień .

Rajmund Pollak

2010-03-26 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2010-03-27 12:13:18
Pane Rajmundzie, az nie mogę uwierzyć, że nęka Pan tak zasłużonego orędownika władzy ludowej, nawet najmłodsi obywatele Polski rozumieja obecnie sens komendy na zakończenie ostatniego zjazdu pzpr: "sztandar wyprowadzić"! - w domyśle - "my zostajemy". Gmina Buczkowice: Józef Stec Z wykształcenia prawnik. Wraz z utworzeniem województwa bielskiego w 1975 roku powierzono mu funkcję dyrektora Wydziału Budżetowo-Gospodarczego w Urzędzie Wojewódzkim w Bielsku- Białej. Piastował stanowisko kierownika Wydziału Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Komunikacji oraz zastępcy Naczelnika Powiatu. Na początku roku 1994 pełnił funkcję dyrektora Wydziału ds. Ekonomicznych Kuratorium Oświaty w Bielsku-Białej, a pod koniec roku otrzymał stanowisko Dyrektora Wydziału Finansowego w Urzędzie Wojewódzkim, które piastował aż do 1998 roku. Jako przedstawiciel Wojewody Bielskiego pełnił m.in. funkcję przewodniczącego Rady Społecznej Beskidzkiego Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Jaworzu. Stał również na czele Rady Nadzorczej Beskidzkiej Giełdy Hurtowej w Bielsku-Białej. Od dzieciństwa jest związany ze Związkiem Harcerstwa Polskiego a obecnie pracuje w Kręgu Seniorów Harcerstwa w Bielsku-Białej. Związany z Gminą Buczkowice, pełnił funkcję przewodniczącego Rady Sołeckiej w Buczkowicach. Szereg jego inicjatyw na terenie gminy sprawiły, że pod jego kierownictwem Rada Sołecka w Buczkowicach została wyróżniona zbiorową Złotą Odznaka Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Inicjator powstania w roku 1989 Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego „Zagroda", w którym pełnił funkcję prezesa. Jest autorem przedsięwzięcia „Buczkowice na szlakach państwa łodygowickiego" oraz przewodnika turystycznego. Publikował miesięcznik „Gromada", kwartalnik „Zapiski z dziejów", album „Wiekowe siedliska mieszkańców Buczkowic. Świątki przydrożnej kapliczki" a w 2008 roku „Cześć i pamięć" poświęconą II wojnie światowej. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim, Medalem dla obronności kraju i Obrony Cywilnej oraz Srebrnym Medalem Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.
bogdanborgosz
2010-03-27 12:24:29
A coż to znaczy za dawnych "dobrych" czasów? Może to wtedy, kiedy już prawie powstał pod pieczą generałów Baryły i Oliwy tajny Wypleniacz Robotników Ogarniętych Nałogami. Nie powstał. Skrót był na coś tam innego przeznaczony. Nałogi i tak skutecznie zwalczano. z sukcesem. Codziennie. Do trzynastej zero-zero.
Rajmund Pollak
2010-03-30 09:00:39
Ciekawe co ma do powiedzenia rzecznik prasowy Prezydenta Miasta na temat międzynarodowej konferencji, dotyczącej uzależnień ? Czy walka z narkomanią i alkoholizmem będzie priorytetem dopiero w kampanii wyborczej ???
0DPT4M6B
2014-06-03 12:34:04
It's great to find an expert who can exlaipn things so well

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516287
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Uzależnienia, tematem międzynarodowej konferencji w Bielsku-Białej . , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała